Premiera teledysku „ONE DAY IN BERLIN”

15 stycznia 2015 teledysk Tomasza Dolskiego „One day in Berlin” został udostępniony po raz pierwszy na czołowym polskim portalu internetowym INTERIA.PL

Teledysk wygrał konkurs na najlepszy „Klip tygodnia”. Znalazł się on również na liście „TOP 10” dziesięciu najlepszych teledysków.

Do skomponowania tego utworu Tomasza zainspirował Berlin, kiedy podczas minionych wakacji pracował tam przy produkcji filmowej. Zwiedzając miasto odkrywał różne ciekawe zakątki i postanowił połączyć muzykę z obrazem. Tak powstał plan nakręcenia teledysku do skomponowanego utworu. Zdjęcia do klipu zostały nakręcone przez Jarosława Czerwińskiego, a reżyserią zajął się sam kompozytor i wykonawca – Tomasz Dolski. Klip opowiada o chłopaku, który przyjeżdża do Berlina ze skrzypcami. Poznaje to miasto chodząc jego ulicami, podziwia panoramę z punktów widokowych. W pewnym momencie wyobraża sobie siebie grającego na lotnisku. Wszystko zaczyna składać się w całość. Tak jak Berlin, utwór łączy spokój i melancholię z energetycznym i tętniącym życiem rytmem wielkiego miasta.

Premiera utworu miała miejsce podczas koncertu Tomasza na imprezie międzynarodowej „Deutsch-Polnische Begegnung 2014” w Hamburgu 25 października 2014. Koncert odbył się w bardzo historycznym muzycznie klubie „Kaiserkeller” Grosse Freiheit 36. Klub ten od czasu koncertów legendarnego zespołu „The Beatles” stał się ikoną klubowej sceny muzycznej w Hamburgu.

Udostępnij
Powered by dr-pecet