Drukuj PDF

Tomasz Dolski - urodził się 9 lipca 1995r. w Słupcy. Wychował się w muzycznej rodzinie w Krzyżu Wielkopolskim. Skrzypek i kompozytor, który tworzy własny, niepowtarzalny styl.

Chcę aby każdy mój koncert był podróżą przez świat dźwięków. Chcę tworzyć bajeczny świat muzyki, od klasyki opracowanej w nowoczesnej stylistyce, poprzez pop, rock, blues, funk, dubstep, czasem jazz i muzykę elektroniczną. Robię to, aby  każdy słuchacz mógł znaleźć coś dla siebie, ale przede wszystkim buduję w ten sposób dramaturgię. Moje występy mają pociągać ludzi, którzy, słysząc pierwsze akordy, będą mieli ochotę  pozostać do końca koncertu. Chcę ich zaskakiwać przyjemną falą dźwięków”.

Artysta ma niezwykłą charyzmę i doskonały kontakt z publicznością.

 

Jako młody, zaledwie 15-letni skrzypek, pokazał się w telewizyjnym talent show telewizji Polsat „Must be the Music – Tylko Muzyka”, w którym zdobył 3. miejsce spośród ponad 10 tysięcy uczestników. Zwrócił na siebie uwagę niekonwencjonalnym podejściem do gry na skrzypcach z towarzyszeniem muzyki elektronicznej.

 

W 2016 roku zdobył prestiżową nagrodę muzyczną Związku Polskich Autorów i Kompozytorów „Kryształowy Kamerton” za autorskie kompozycje oraz II miejsce na Polskim Festiwalu Sztuki „Orzeł 2016” w kategorii Dźwięk acheter zithromax azithromycin.

 

Zagrał ponad 300 koncertów, w tym na największych polskich estradach, takich jak: Opera Narodowa, Stadion Narodowy, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Amfiteatr w Opolu, Amfiteatr w Mrągowie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce czy Hala 100-lecia we Wrocławiu. Koncertował również za granicą (Hamburg, Berlin).

Swoimi koncertami wielokrotnie uatrakcyjniał imprezy międzynarodowe, m.in.:

- „Muzyka nie zna granic” w Gogolinie – z okazji 20-lecia traktatu o dobrym sąsiedztwie i współpracy między Polską a Niemcami,

- „Deutsch-Polnische Begegnung Hamburg 2014” – koncert w klubie Kaiserkeller w Hamburgu (legendarna scena, na której występował zespół The Beatles),

- uroczysty koncert dla Dyrektorów Generalnych ds. Kształcenia z całej Unii Europejskiej podczas Prezydencji Polski w Unii w 2011 roku, zorganizowany w Kopalni Soli w Wieliczce przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Jest autorem trasy edukacyjno-koncertowej „Symfonia na Skrzypce i Dj-a”, którą promuje i realizuje od stycznia 2017 roku. Ideą projektu jest zaprezentowanie muzyki klasycznej w nowoczesnym wydaniu, tak by rozbudzić ciekawość młodych słuchaczy i zachęcić do odkrywania muzyki poważnej. W przedsięwzięciu skrzypek łączy historię ze współczesnością, m.in. poprzez wykorzystanie muzyki house, dubstep, pop i rock.

 

W 2014 roku artysta wydał debiutancką płytę Love to Music nakładem wytwórni Luna Music. Nagrał również 4 teledyski.

 

W czerwcu 2017 roku zagrał koncert dyplomowy oraz obronił pracę licencjacką na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz ukończył Studium Pedagogiczne. Pedagog, licencjat sztuki z zakresu instrumentalistyki jazzowej – skrzypiec.

 

 

Edukacja muzyczna:

1. 2002 – 2014 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile – wydział instrumentalny klasa skrzypiec (dyplom);

2. 2010 – 2014 Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Pile – wydział wokalny (dyplom);

3. 2014 – 2017 Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – Wydział Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej (dyplom);

 

4. 2014 – 2017 Studium Pedagogiczne na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – Wydział Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej (dyplom).

.   

youtube